czy nowy rower trzeba rejestrować?

! Forum Ogólne Forum Rowerowe czy nowy rower trzeba rejestrować?

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Natalia9111 Natalia9111 1 lat, 7 miesiące temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #7157
  Zdjęcie profilowe Kamilly
  Kamilly
  Użytkownik

  Siemka, kupiłem dziś sobie nowy rowerek tylko zastanawiam się,bo mówili coś w sklepie o rejestracji,ale nie zrozumiałem o co chodzi dokładnie.. Podpowie ktoś czy jak się kupi nowy rower to trzeba go zarejestrować?

 • #7166
  Zdjęcie profilowe Piotr Pluta
  Piotr Pluta
  Użytkownik

  Nie ma takiego obowiązku ale oczywiście warto rower zarejestrować w ogólnopolskiej bazie danych. Najprostsza i najszybsza opcja to zarejestrować rower na http://www.krajowyrejestrrowerowy.pl. Na tej stronie można też ubezpieczyć on-line rower od kradzieży.
  pzdr

 • #7189
  Zdjęcie profilowe MarcinBX
  MarcinBX
  Użytkownik

  Też poleciłbym Ci zarejestrować. Ja każdy rejestruje

 • #7285
  Zdjęcie profilowe Monia1996
  Monia1996
  Użytkownik

  Co w zasadzie daje zarejestrowanie roweru? Są jakieś zalety tego? sorki,to może głupie pytanie,ale nie ogarniam 🙂

 • #7287
  Zdjęcie profilowe AAD9
  AAD9
  Użytkownik

  teoretycznie w razie kradzieży można go łatwiej znaleźć

 • #7290
  Zdjęcie profilowe Piotr Pluta
  Piotr Pluta
  Użytkownik

  Gdy rower się odnajdzie – łatwo będzie zwrócić rower właścicielowi. Obecnie Policja ma ogromny problem, żeby namierzyć właściciela odnalezionego roweru. Policja nierzadko odnajduje skradzione rowery ale to nie rozwiązuje problemu zwrotu roweru do właściciela. Dla policji rower, który nie jest zarejestrowany na policji (w ich lokalnej bazie danych) jest anonimowy. Rejestracja na http://www.krajowyrejestrrowerowy.pl jest darmowa, trwa 3 minuty i gwarantuje, że rower przestaje być anonimowy. Ta baza nie jest lokalna tylko ogólnokrajowa i policja ma do niej dostęp. Czyli jak rower skradziony w Łodzi znajdzie się w Koszalinie to nadal będzie można namierzyć właściciela.

  A sięgając w przyszłość… jeśli rejestrowanie roweru w KRR będzie powszechną praktyką, wówczas sprzedanie kradzionego roweru nie będzie takie łatwe jak obecnie, bo znając markę i numer ramy będzie można w kilka sekund na telefonie zweryfikować czy rower oferowany na bazarze/allegro/olxie/gumtree jest kradziony czy nie. W ten sposób wspólnym wysiłkiem doprowadzimy do tego, że spadnie liczba kradzieży rowerów. Moim zdaniem warto.

 • #7324
  Zdjęcie profilowe Bolek
  Bolek
  Użytkownik

  Fajnie dowiedzieć się o tylu rzeczach o których nawet nie miałem pojęcia. Na wiosnę planuje zakup dwóch nowych rowerów i obydwa od razu zarejestruje.Dzięki Piotr za wyczerpującą odpowiedź !

 • #7332
  Zdjęcie profilowe Natalia9111
  Natalia9111
  Użytkownik

  Ja swoje zawsze rejestrowałam. Jakoś mam zawsze strach o swoje rowery pozostawiane w miejscach publicznych więc wolę się ubezpieczać

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: