technika jazdy na rowerze szosowym – prośba o pomoc

! Forum Kolarstwo Szosowe technika jazdy na rowerze szosowym – prośba o pomoc

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Monia1996 Monia1996 1 lat, 6 miesiące temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #7367
  Zdjęcie profilowe Monia1996
  Monia1996
  Użytkownik

  Jako, że wiosna przyszła wielkimi krokami dużo czytam na temat kolarstwa szosowego. Gdy jechałam pierwszy raz kolażówką,czyli dosyć nie dawno jazdy próbnej zdziwiłam się jak, że kierownicę szosową można chwytać na tyle sposobów. Jak układacie ręce na kierowniku na podjazdach i zjazdach? a jak podczas sprintów na płaskim?
  Kolejnym nurtującym mnie problemem jest to jak składacie się w zakrętach podczas większych prędkości? Są jakieś konkretne techniki?

 • #7427
  Zdjęcie profilowe asad
  asad
  Użytkownik

  Yooooo @Monia1996
  No największą zaletą szosówki jest ta kierownica – baranek. Dolny chwyt to ten aerodynamiczny – niżej cycki i głowa – mniejszy opór aero. Więc na zjazdach lecisz w dolnym chwycie. podczas normalnej jazdy trzymaj na tak zwanych łapach czyli klamkomanetkach…..

  Co do składania to jest ważna zasada – balans ciała zawsze przekładaj na wewnętrzną zakrętu.

 • #7508
  Zdjęcie profilowe qolarz
  qolarz
  Użytkownik

  Układanie rąk jest rzeczy indywidualną, to musisz sobie wyrobić z czasem. Składanie się na zakrętach też należy do rzeczy intuicyjnych. Powodzenia!

 • #7529
  Zdjęcie profilowe MichałKraw
  MichałKraw
  Użytkownik

  Mona,Trening czyni mistrza. Rady za dużo Ci nie dadzą,musisz sama sobie wyrobić pewne pozycje i ruchy podczas jazdy szosówką. A jaki rower masz?

 • #7561
  Zdjęcie profilowe JacekK
  JacekK
  Użytkownik

  no właśnie, najlepiej samemu ćwiczyć, ewentualnie pooglądać jakieś filmiki pokazujące ułożenie ciała, ale nawet jakbyś oglądała cały dzień to i tak nie jest powiedziane, że będziesz umiała to powtórzyć, po prostu trzeba ćwiczyć jak najwięcej

 • #7581
  Zdjęcie profilowe Kamilly
  Kamilly
  Użytkownik

  wszystko do opanowania,bez obaw 🙂 takie rzeczy wychodzą naturalnie z człowieka. Trochę pojeździj i sama zobaczysz. Daj znać jak idzie. powodzenia !

 • #7595
  Zdjęcie profilowe Aleksyn
  Aleksyn
  Użytkownik

  I najlepsze górskie,kręte i równe drogi 🙂 najlepsza jazda wtedy. Polecam

 • #7600
  Zdjęcie profilowe Monia1996
  Monia1996
  Użytkownik

  SUPER! dziękuje za odpowiedzi, postaram się w majówkę zastosować się do Waszych rad i możliwe,że do zobaczenia na trasach ! 🙂

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: