Zwift Polska: Jazda na trenażerze, zwifterzy i początkujący

Trenażer, Zwift i trening w domu: Pytania i odpowiedzi

Ten temat zawiera 24 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kaczy Kaczy 4 tygodnie, 1 dni temu.

• Autor
    Wpisy

Leszek Śledziński
    Rowery.Jednoślad.pl

Chcesz kupić trenażer i akcesoria? Jak wydajnie trenować w domu? Jak skonfigurować sprzęt? Nie ma pytań bez odpowiedzi.

Zdjęcie profilowe Przemek Borkowski
    Przemek Borkowski
    Użytkownik

No dobra – co to znaczy, że nie musisz kupować miernika mocy? Jak to działa?

Leszek Śledziński
      Rowery.Jednoślad.pl

To Przemku właśnie jest najprostszy patent – miernikiem mocy jest sam trenażer, który doskonale wie ile watów oporu w danej chwili musi wygenerować. Dane odnośnie mocy wysyła bezpośrednio po BT lub ANT+ do urządzeń, stąd potem na Stravę.
      Czyli kupując np najtańszy trenażer smart za 1200 zł masz jednocześnie miernik mocy.

Zdjęcie profilowe baca
    baca
    Użytkownik

Hejoooo.
    Który trenażer jest głośny, a jaki cichy? chodzi mi o konstrukcje – ten z oponą czy ten z kaseta?

Leszek Śledziński
      Rowery.Jednoślad.pl

Teoretycznie mniej hałasu generuje trenażer montowany bezpośrednio na tylne haki. Odchodzi szum powodowany na styku opony z rolką oporową.
      To nie znaczy, że np. Tacx Flux nie wydaje żadnych dźwięków. Jest po prostu ciszej. Podczas pokonywania pojazdów słychać praktycznie sam napęd. Po przekroczeniu 30 km/h jest głośniej, ale bez tragedii. Domownicy pokój obok mogą normalnie oglądać TV bez efektu wirującej pralki.

Zdjęcie profilowe merbel
    merbel
    Użytkownik

Polecasz jakiś w miarę tani i cichy smart trenażer pod Zwifta?

Zdjęcie profilowe merbel
    merbel
    Użytkownik

Patrząc np. na ten Elite Qubo Digital Smart B+ wydaje się dosyć głośny:

Leszek Śledziński
    Rowery.Jednoślad.pl

No to niestety wada rolkowych trenażerów w połączeniu ze zwykłą oponą. Jednak nie zawsze wyciskasz 920 W 😀

Ciężko mi porównać z Elite, bo nigdy nie miałem 🙁

Może ktoś się znajdzie, kto miał doświadczenie z największym konkurentem Tacxa 🙂

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 miesięcy, 2 tygodnie temu przez  Leszek Śledziński.
    Zdjęcie profilowe Kaczy
    Kaczy
    Użytkownik

Witam posiadam licznik Sigma Rox 11. Mam pytanie czy można go połączyć z aplikacja Zwift, zamiast trenażera?

Leszek Śledziński
      Rowery.Jednoślad.pl

Hej. Samego licznika nie. Jednak jego czujniki pracujące na ANT+ już tak.

Zdjęcie profilowe Kaczy
    Kaczy
    Użytkownik

Rozumiem ze potrzebuje do komputera odbiornik ANT+??

Zdjęcie profilowe merbel
    merbel
    Użytkownik

To ja jeszcze podbiję pytanie jak wygląda komunikacja z endomondo takiego trenażera?

Leszek Śledziński
      Rowery.Jednoślad.pl

Jeśli ma Bluetooth to zaznaczasz w Endo opcję indoor i normalnie rejestrujesz aktywność.

Zdjęcie profilowe Kaczy
    Kaczy
    Użytkownik

A jaki jest koszt korzystania z tej aplikacji Zwift

Zdjęcie profilowe Kaczy
    Kaczy
    Użytkownik
    Zdjęcie profilowe Kaczy
    Kaczy
    Użytkownik

Witam mam trenazer tacx blue motion na jakim obciążeniu na trenażerze mam jeździć żeby prędkość była realna? Czy może mam ja zmieniać w zależności i od podjazdów pokazywanych na zwifcie? Czy jeden 1% odpowiada ustawieniu 1 na trenażerze?

Leszek Śledziński
    Rowery.Jednoślad.pl

@kaczy nie możesz niestety tak uogólnić. Owszem, mniej więcej będzie to 1%, ale dużo zależy od Twojej masy.

Zdjęcie profilowe Kaczy
    Kaczy
    Użytkownik

Bo właśnie zauważyłem ze jest podobnie jak z płytka którą dostałem do trenażera, ta tez jest podane w procentach. Po dodaniu mojego trenażera wartości wyskakują właśnie w procentach w zwifcie. Chodzi mi o to żeby jazda była jak najbardziej realna z innymi użytkownikami.

Zdjęcie profilowe Kaczy
    Kaczy
    Użytkownik

Widze ze zrobiłeś filmik 🙂

Zdjęcie profilowe Kaczy
    Kaczy
    Użytkownik

Witam, mam jeszcze jedno pytanie jak zaplacic za tego Zwifta, bo mecze sie juz pol dnia :/ i wyskakuje jakis blad…

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: