Aktualnie czytasz:
Jak kupić rower do 2000zł?
0

Cena roweru zależy przede wszystkim od tego, jakiego typu rower chcemy kupić. W zależności od głównego przeznaczenia roweru, dostępne są one z różnym wyposażeniem, różnym typem hamulców oraz różnymi kołami.

Co ma wpływ na cenę roweru?

Typ roweru wpływa w dużej mierze na rodzaje i ilości materiałów, z których jest wykonany rower, a co za tym idzie na cenę. Poza tym, w zależności od celu, do którego przeznaczony będzie rower, dostępne są jednoślady na kołach o różnych wielkościach. Rowery z 26-calowymi kołami są najtańsze, ale również coraz rzadziej dostępne.

Istotny wpływ na cenę ma rodzaj zastosowanych hamulców, w przypadku rowerów w cenie około 2000 złotych najczęściej są stosowane hamulce tarczowe. Jeśli chcemy kupić nowy rower, warto jest śledzić przeceny i wyprzedaże zeszłych roczników, ponieważ wtedy za dużo mniejszą kwotę możemy znaleźć rower o lepszych parametrach niż wskazywałaby na to cena.

Bardzo duży wpływ na cenę ma również marka roweru oraz komponentów, które są zamontowane w jednośladzie. Zdecydowanie tańsze będą rowery z komponentami własnej marki roweru, jednak w miarę możliwości lepiej wybierać rowery z częściami znanych producentów specjalizujących się w wytwarzaniu danego komponentu.

Rowery crossowe

Za cenę zbliżoną do 2000 złotych możemy kupić rower crossowy o dobrych parametrach i o przyzwoitym wyposażeniu. Rower powinien być możliwie najlżejszy, co zależy od materiałów, z których jest wykonany. Taki rower za 2000 złotych powinien mieć hydrauliczne tłumienie i hydrauliczne hamulce tarczowe.

Rowery górskie

Jeśli chodzi o ten typ rowerów, są one najczęściej dostępne na różnych kołach, jednak te na większych są gorzej wyposażone. Za 2000 złotych powinniśmy oczekiwać, że rower będzie miał blokadę obsługiwaną z manetki oraz tłumienie olejowe, które w bardzo dużym stopniu wpływa na wygodę jazdy. Zazwyczaj rowery w tej cenie mają tylko przedni amortyzator sprężynowy.

Hamulce w takim rowerze będą prawdopodobnie tarczowe, jednak nie mechaniczne, a hydrauliczne. Rama roweru górskiego do 2000 złotych będzie prawdopodobnie aluminiowa, ponieważ ramy tytanowe, karbonowe lub chromowo-molibdenowe będą zdecydowanie droższe.

Rowery szosowe

Za cenę około 2000 złotych dosyć trudno jest znaleźć rower szosowy. Znacznie częściej spotykane są, podobne do rowerów szosowych, rowery typu fitness.

Rowery trekingowe

Rower trekingowy w przedziale cenowym do 2000 złotych powinien być dosyć dobrze wyposażony, a wszystkie elementy powinny być naprawdę wysokiej jakości. Amortyzator przedni powinien być tłumiony. Rama, tak jak w przypadku rowerów górskich, powinna być aluminiowa.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
100%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.