Aktualnie czytasz:
Jaki rower kupić do 3 000 złotych? Polski czy zagraniczny?
0

Za 3000 złotych z pewnością da się kupić naprawdę porządny rower, który będzie służył przez lata i nada się nie tylko do okazjonalnej jazdy, ale również sprawdzi się podczas dłuższych, bardziej wymagających tras. Jak w przypadku każdej większej inwestycji, nie należy się z zakupem roweru śpieszyć, lepiej sprawę dokładnie przemyśleć i rozejrzeć się co mają w swojej ofercie różne sklepy rowerowe. Warto również pomyśleć o kupnie roweru po lub długo przed sezonem, ponieważ można wtedy natrafić na świetne okazje cenowe. Jak w przypadku zakupu roweru w każdym przedziale cenowym, lepiej wybrać rower z ramą lepszej jakości i gorszym wyposażeniem, ponieważ taki sprzęt zawsze możemy modyfikować i z czasem dodawać potrzebne elementy.

Jakie parametry powinien mieć rower za 3000 złotych?

Rower górski w tej cenie będzie dobry zdecydowanie lepszy niż rower przeznaczony do rekreacyjnej jazdy, ale nie jest to również najwyższa półka, jeśli chodzi o rowery tego typu. Taki sprzęt może być już używany do zawodów amatorskich i na trudniejsze trasy. Ramy rowerów w tej cenie zazwyczaj są aluminiowe, zarówno jeśli chodzi o rowery szosowe, jak i górskie. Rzadziej spotykane są w tej cenie rowery z konstrukcją o zwiększonej sztywności czy z linkami prowadzonymi wewnątrz ramy. Również widelec najczęściej jest aluminiowy, czasami można trafić na rower z widelcem karbonowym. W rowerach górskich w tej cenie najczęściej montowane są amortyzatory sprężynowe, zazwyczaj dosyć dobrej jakości. W rowerze za 3000 złotych amortyzator powinien być wyposażony w blokadę skoku. Jeśli chodzi o przełożenia, najczęstszym rozwiązaniem w tej klasie rowerów jest napęd z 3 tarczami z przodu i 9 koronkami z tyłu. Zwykle poszczególne podzespoły są różnych producentów, w tej cenie najbardziej popularne marki osprzętu to Alivio, Acera, Deore i zdecydowanie rzadziej Shimano.

Rower polski czy zagraniczny?

W sklepach dużą część rowerów stanowią pojazdy zagranicznych producentów i mogłoby się wydawać, że są one lepszej jakości niż rowery polskie. Jest to jednak nieprawda, ponieważ w Polsce produkowane są jednoślady nieodbiegające konstrukcją i jakością od zagranicznych.  Dodatkowo kupując rower polskiego producenta wspiera się rodzimy przemysł. Bardzo często rowery polskie są nawet lepszej jakości niż te zagraniczne i przy tym nie kosztują mniej.

Cena polskich rowerów jest często niższa, ponieważ polskie marki w większości są słabo znane i nie płacimy dodatkowo za firmowe logo. Najbardziej znane polskie firmy produkujące rowery to Romet, Kross, Unibike, Northtec, Zasada Group, ale na rynku istnieje również wiele innych. Tak jak w przypadku rowerów zagranicznych, wśród rowerów polskich dostępna jest cała gama sprzętu, zarówno rowery miejsce, szosowe, turystyczne i górskie.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
100%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%

Podziel się opinią