Aktualnie czytasz:
Jazda rowerem w słuchawkach: Byłem świadkiem i wiem czym to grozi
1

Jazda na rowerze w słuchawkach? Niedawno poruszaliśmy ten temat w jednym z naszych artykułów. Udało mi się zobaczyć na żywo potwierdzenie twierdzeń w nim zawartych.

Ulica jednokierunkowa. Przy prawej krawędzi jezdni jedzie 30-letni chłopak na rowerze miejskim. Nagle postanawia skręcić w lewo, w poprzeczną ulicę i zaczyna wykonywać manewr. Niestety robi to w tym samym momencie, gdy zaczyna być wyprzedzany przez duże dostawcze auto. Kierowca samochodu robi unik w lewo, rowerzysta odbija w prawo – praktycznie odbija się od karoserii auta. Samochód odjeżdża, a on zatrzymuje się na poboczu drogi ciężko łapiąc oddech. Widz w jego oczach strach.

Jak do tego doszło? Jak to możliwe, że w centrum miasta, jadąc 15 km/h o mało nie został z własnej winy rozjechany przez samochód? Po pierwsze nie sygnalizował zamiaru skrętu w lewo – co powinien zrobić kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt metrów przed skrzyżowaniem – gestem lewej ręki. Druga sprawa to próba skrętu w lewo, gdy był przy prawej krawędzi jezdni. Żaden kierowca nie przewidziałby takiego manewru. I ostatnia sprawa – słuchawki. Delikwent miał je w uszach i dlatego nie słyszał wyprzedzającego go samochodu.

Lubicie jeździć z muzyką? To nie jest nie legalne i możecie to robić – ale na własną odpowiedzialność. Nie miejcie do nikogo później pretensji. Jeżeli już używacie słuchawek i musicie słuchać swojej ulubionej muzyki – ustawcie jej głośność tak, aby dochodziły do was dźwięki z waszego otoczenia. Słuch to bardzo ważny zmysł, który pozwolił przetrwać naszym przodkom w tropikalnej dżungli. Nie pozbawiajcie się tego zmysłu, podczas waszych codziennych zmagań w miejskiej dżungli.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
100%
Smutne
0%
1 Komentarze
  • Vytra
    2 lipca 2017 at 13:28

    Ale bzdura.
    Został prawie potrącony, bo nie spojrzał się, czy coś nadjeżdża.
    Słuchawki nic do tego nie mają, ludzie jeżdżą na rowerach bez nich, a i tak robią wiele głupich rzeczy.

Podziel się opinią