W ubiegły weekend (tj. 21-22 lipca) w Kasinie Wielkiej rozegrały się  Mistrzostwa Polski Diverse Downhill Contest podczas których ogłoszono nowych Mistrzów polskiej sceny DH.  Jednak mimo dużej ilości uczestników nazwiska zwycięzców nie zaskakują.

Zacięta rywalizacji dla uczestników i  świetne widowisko dla oglądających – tak można podsumować dwa dni ostatniego weekendu w Kasinie Wielkiej. Największy w Polsce  Bike Park stanął na wysokości zadania i zorganizował Mistrzostwa Polski na światowym poziomie.

Poza profesjonalnymi trasami, organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych atrakcji, takich jak:

– wycieczka enduro z przewodnikiem
– KIDS RACE – zawody dla dzieci, na odpowiedniej dla nich trasie zjazdowej
– możliwość spróbowania swoich sił podczas skoków na powietrzną poduchę
– całodzienna jazda na pumptracku
– a także to co żadna adrenaliny widownia lubi najbardziej czyli Monster Best Whip Contest

Tytuł Mistrza Polski wywalczył sobie z czasem 2:53:18 dobrzej wszystkim znany Sławomir Łukasik. Sławek powtórzył swój ubiegłoroczny wyczyn i obronił tytuł w najmocniejszej kategorii – ELICIE. Zaraz za nim uplasował się Wojciech Czermak i Artur Hryszko. Nie zaskoczyło także rozstrzygnięcie kategorii KOBIET – po raz kolejny tytuł Mistrza Polski DH kobiet otrzymała Sonia Skrzypnik z czasem 3:33:79. Sonia w tym roku przeszła niemałą kontuzję, ale jak widać szybko się wyzbierała, dlatego tym bardziej gratulujemy wygranej! Drugie miejsce wśród kobiet wywalczyła sobie Katarzyna Burek, zaraz za nią uplasowała się Martyna Gruszka.