Aktualnie czytasz:
OC na rower 2018. Czy rowerzyści powinni mieć ubezpieczenie OC?
1

Rzeczpospolita zleciła przeprowadzenie ankiety, w której respondenci wypowiadali się na temat obowiązkowego ubezpieczenia OC dla rowerzystów. Wyniki nie są jednoznaczne.

Mała, ale ponoć reprezentatywna, grupa ankietowanych wypowiedziała się nt. wprowadzenia obowiązku ubezpieczenia OC dla rowerzystów. 42% respondentów jest przeciwna prowadzeniu obowiązkowego OC dla rowerzystów, 34% jest ZA, a 24% wstrzymało się od głosu. 

Dane przygotowało SW Research dla RP.pl.

Jak „obowiązek” nie cieszy się specjalną aprobatą, to należy pamiętać, że w przypadku spowodowania wypadku rowerzysta odpowiada za wyrządzone szkody własnym majątkiem. 

O wypadkach spowodowanych z winy rowerzystów pisaliśmy jakiś czas temu. Nie wygląda to dobrze: 1546 wypadków w 2017 spowodowali rowerzyści. Fakt, rowerzyści to 5,5% ogółu sprawców, ale nadal są nr 2 w statystykach – tuż za kierowcami samochodów osobowych. Później, kolejno, kierowcy busów (1322 wypadków z ich winy), kierowcy aut ciężarowych (962), motocykliści (738) i motorowerzyści (603). 

Mimo, że do największej liczby wypadków spowodowanych przez rowerzystów występuje w mieście, to najgroźniejsze są te poza nim. To tam życie w zeszłym roku straciło 100 rowerzystów. 

Może warto OC się zainteresować?

Źródło: RP.pl

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
100%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
1 Komentarze
  • Robert
    11 sierpnia 2018 at 22:55

    Witam.

    Wszelkie nakazy płacenia czegokolwiek są metodą na wyciągniecie pieniędzy do obywatela.
    Każdy musi sam zdecydować czy chce mieć OC czy nie chce.