Aktualnie czytasz:
Popularne treningi interwałowe na rowerze stacjonarnym lub trenażerze
0

Rower stacjonarny to świetna opcja na rozruszanie ciała i codzienny trening, który można wykonać w warunkach domowych. Godzina niezbyt intensywnego pedałowania to blisko 500 spalonych kalorii, dotlenienie całego organizmu i wzmocnienie mięśni.

A co charakteryzuje trening interwałowy? Chodzi w nim o zmiennie, przeplatające się okresy o różnej intensywności. Krótsze okresy wysokiego wysiłku przerywane są dłuższym czasem wysiłku o średniej intensywności. Trening powinien składać się z 5-10 mieszanych cykli, a ich ilość jest uzależniona od kondycji osoby ćwiczącej.

Podczas okresu intensywnego wysiłku tętno maksymalne powinno oscylować wokół 80-90%. Z kolei w okresach mniej intensywnych należy zadbać by nie spadło poniżej poziomu 60%.

Trening interwałowy można z powodzeniem wykonywać na rowerze stacjonarnym. Po krótkiej rozgrzewce rozpoczyna się trening właściwy. Ten rodzaj ćwiczeń to świetny sposób na zrzucenie wagi, ale również na zadbanie o własną kondycję. Treningi interwałowe na rowerze nie obciążają stawów, więc są idealne dla osób borykających się z nadwagą.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
100%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.

Podziel się opinią