Opinie
Aktualnie czytasz:
Rowery B’Twin – Decathlon: Czy warto kupić? Czy te rowery cieszą się dobrą opinią?
1

Czasem można spotkać się z uprzedzeniem do rowerowych marek własnych supermarketów sportowych. Uważa się, że sprzęt należy do „gorszego sortu”, jest mniej prestiżowy lub producent nie ma doświadczenia w ich montażu. Jak jest z B-Twin od Decathlon?

ROWER SZOSOWY ULTRA 740 CF TEAM EDITION B'TWIN: 14 000 PLN

ROWER SZOSOWY ULTRA 740 CF TEAM EDITION B’TWIN: 14 000 PLN

B-Twin posiada bardzo szerokie portfolio. Od MTB, przez dziecięce, miejskie aż po rowery szosowe. Od 700 zł do 14 000 zł. Z tego względu każda grupa odbiorców może dopasować dwa kółka do swoich ambicji czy potrzeb.

Wybierając rower w markecie o wiele ważniejszym od logotypu na ramie jest osprzęt. Patrz w pierwszej kolejności co składa się na cenę maszyny oraz porównaj specyfikację z podobnymi produktami na rynku. Wówczas może się okazać, że rower oparty na flagowych w kolarskim świecie podzespołach możemy kupić za nawet kilka tysięcy złotych mniej.

Dobrym przykładem może być B’Twin Ultra 750 CF oparty na karbonowej ramie, grupie Shimano ULTEGRA 6800 i kołach Mavic Cosmic Elite. Rower posiada także homologację UCI i w tej konfiguracji zadowoli nawet profesjonalistę. Jedyny dysonans u niektórych może budzić jedynie logo marki własnej marketu. Jednak czy naprawdę to ma aż takie znaczenie w czerpaniu przyjemności z jazdy czy wykręcaniu lepszych wyników?

Podobne jest w przypadku rowerów MTB, spójrzmy choćby na – ROCKRIDER 900 27,5″ marki B’TWIN za 3 600 może się pochwalić fajną geometrią aluminiowej ramy, widelcem MANITOU M 30 AIR 100 mm, napędem SRAM NX oraz kołami MAVIC Cross Ride FTS-X. Jak za taką kasę to całkiem ciekawy komplet.

Patrząc na rowery miejskie także można odnieść wrażenie, że Decathlon oferuje dobry stosunek ceny do jakości oraz designu. Stąd – skoro nie widać różnicy to po co przepłacać? Tylko ze względu na logotyp?

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
17%
Interesujące
17%
heh...
0%
Że co?
67%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
1 Komentarze
  • bartek
    11 lutego 2017 at 12:14

    najważniejsza przy kupnie roweru jest RAMA! nie osprzęt, osprzęt można wymienić, kupując rower trzeba się kierować właśnie ramą.

Podziel się opinią