Odpowiedz do: Zmiana na lepszy, tylko jaki? Kobieta prosi o pomoc 😊

! Forum Ogólne Forum Rowerowe Zmiana na lepszy, tylko jaki? Kobieta prosi o pomoc 😊 Odpowiedz do: Zmiana na lepszy, tylko jaki? Kobieta prosi o pomoc 😊

#12463 Odpowiedź
Zdjęcie profilowe Wojciech
Wojciech
Użytkownik

Befrix

A może cross? Dodam że jeżdżę głównie asfaltem i wolałabym raczej sztywny widelec.

Widelec zawsze można zablokować natomiast jest przydatny jak wjedziesz w tereny zielone.

Rupert

Też mi się wydaje, że cross może być tutaj fajną propozycją – bardziej uniwersalny i na większej ilości nawierzchni się sprawdza super. Popatrz sobie na Rometa bo mają fajne Orkany 😉

Masz rację, poza tym, że Orkany w stosunku do konkurencji są dość tanie to podzespoły też są lepsze. Dzięki temu spokojnie można wybrać się tym rowerem na wycieczki po bezdrożach.

Befrix

A może podpowiesz mi jak to jest z tym widelcem amortyzowanym? Trochę jestem sceptycznie do tego nastawiona ale znaleźć crossa bez amortyzatora to chyba graniczy z cudem. A jak z hamulcami? Co powiesz na temat tarczowych? Czy są lepsze od popularnych v-break?

Moim zdaniem w rowerach crossowych lepiej sprawdzają się v-break’i z prostego powodu. Są lżejsze. Siła hamowania jest nawet lepsza niż w podrzędnych tarczówkach, a dobre kosztują w okolicach tysiąca zł

Pozdrawiam
Wojciech
Dradca online Romet
nowyromet.pl

Zobacz także: