Odpowiedz do: Jaką odzież przeciwdzeszczową na rower polecacie?

! Forum Ogólne Forum Rowerowe Jaką odzież przeciwdzeszczową na rower polecacie? Odpowiedz do: Jaką odzież przeciwdzeszczową na rower polecacie?

#27037 Odpowiedź

Jacek

Jeżdżę rowerem przez cały rok. Nie polecam żadnych wielkich kurtek przeciwdeszczowych, wystarczy prosta, lekka z kapturem którą można wozić w jakiejś torebce np pod siodłem. Mam bluzy rogelli i okazało się że nie przemakają podczas drobnego deszczyku i tylko jak jest rzeczywiście mocniejszy deszcz to się zatrzymuje i zakładam dodatkową kurtkę. Na buty koniecznie polecam ochraniacze, które zakładam także jak nie pada a jest mokro (kałuże) lub chłodno. I jeszcze warto mieć coś na kask, ja akurat korzystam z aeroshella, ale można kupić jakieś przeciwdeszczowe nakładki. Wszysko to nie waży dużo i mieści się u mnie w torbie podsiodłowej. Jeśli chodzi o odzież termoaktywną, to uważam za konieczność i ubieramy jak najmniej tzn. adekwatnie do warunków 2 (podkoszulka termoaktywna + bluza rowerowa) – 3 warstwy przy niższych temperaturach. Ja mam trzy rodzaje podkoszulek termoaktywnych, grubszą z długim rękawem (poniżej 10 stopni), cieńszą zdługim rękawem (10 – 18) i bezrękawnik gdy jest powyżej 20 , na to bluza lub koszulka zależności od temperatury i pojechał. Nauczyłem się że jak wychodze i czuję lekki chłód to znaczy że jestem dobrze ubrany, bo za km, dwa jak sie zaczynam rozgrzewać osiagam taka równowagę, że jest mi dość komfortowo a zarazem nie przegrzewam się… dużo jeszcze można by mówić, ogólnie bardzo polecam kupować dobra markową odzież termoaktywna i inne wyposażenie ubioru, a dane będzie wam się cieszyć z jazdy rowerem w każdych warunkach.

Zobacz także: