Btwin Elops 500 – wygięta obręcz tylnego koła

! Forum Serwis Btwin Elops 500 – wygięta obręcz tylnego koła

Ten temat zawiera 0 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Bajzykl2000 Bajzykl2000 1 tygodni, 6 dni temu.

• Autor
    Wpisy
  • #23876 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Bajzykl2000
    Bajzykl2000
    Użytkownik

Witam,
    Krótko przed Wielkanocą kupiłem swój pierwszy rower (wcześniej jeździłem na miejskim), Btwin Elops 500 (w Decathlonie). Po kilku tygodniach regularnej jazdy pojawiły się problemy: początkowo tylny hamulec prawie nie działał, a później praktycznie nie dało się jeździć. Okazało się, że obręcz tylnego koła uległa wygięciu (nie wiem, w jakich okolicznościach, problem nasilał się stopniowo) – przez większą część obrotu było dobrze, ale w pewnym położeniu ocierała o jeden z klocków hamulcowych (rower ma hamulce szczękowe), następnie o drugi, a potem znowu o pierwszy. W Decathlonie wymienili mi w ramach gwarancji tylne koło, ale po niedługim czasie z nowym zaczęło dziać się dokładnie to samo. Czy popełniam jakiś błąd w użytkowaniu roweru (jeżdżę normalnie, nie robię żadnych akrobacji), czy po prostu jest jakiś błąd konstrukcyjny? Jeśli to drugie, może powinienem wymienić koła na jakieś inne – na jakie i ile mogłoby to kosztować?

Odpowiedz do: Btwin Elops 500 – wygięta obręcz tylnego koła
Informacje o Tobie:

Zobacz także: