Sklep Prawie.PRO Forums Zdrowie Ile kalorii spala się jeżdżąc na rowerze?

Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • #6935
      Kamilly
      Participant

      Cześć wszystkim. Witam wszystkich,bo jestem nowy na forum tutaj. Moja przygoda z rowerami w zasadzie dopiero się zaczyna więc mam jedno pytanie. Walcze z lekką nadwagą i chciałbym trochę zrzucić ciała jeżdżąc rowerkiem. Pytanie do Was – ile kalorii na godzinę spala się powiedzmy w ciągu godziny jazdy dosyć intensywnej?

    • #7760
      MarcinBX
      Participant

      Szybka,męcząca jazda to około 600 kalorii na godzinę,ale to zależy od wielu czynników. M.in od Twojej wagi itd

    • #7791
      Kamilly
      Participant

      teoretycznie według obliczeń powinienem spalać 450,ale właśnie wydaje mi się to trochę zaniżone dlatego pytam.

    • #7819
      Cerny
      Participant

      Powiem tak, to zależy ile ważysz. Z moją wagą (około 90kg) spalam podczas 3 godzinnej wycieczki ze średnią prędkością 20 km/h spalam 1700-1800 kcal.

    • #7821
      MichałKraw
      Participant

      Jeżeli chcesz to poszukaj sobie w internecie. Są specjalne kalkulatory, które obliczają ilość spalonych kalorii podczas różnego typu aktywności

    • #7833
      Monia1996
      Participant

      Polecam CI ściągnąć endomondo lub runkeepera. Tam wprowadzasz swoją wagę i program sam rejestruje trasę oraz spalone kalorie. TO najprosze wyjście

    • #7837
      K8
      Participant

      Dokładnie tak napisała Monika. Aplikacja rowerowa będzie najlepszym wyjściem. Kiedyś symulowałam sobie spalone kalorie na rowerze w programie,później na siłowni (uwzględniając dodatkowo w realnych warunkach opory powietrza) i na endomondo wyszło mi później bardzo podobnie. Około 14.5 km/h na godzinę 450 kcal

    • #7839
      MichałKraw
      Participant

      Tylko 450? mało coś,wydawalo mi się,że minimum 600. Ale w sumie 14.5 km/h to dosyć wolno jest

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.