Sklep Prawie.PRO Forums Ogólne Forum Rowerowe jak pomalować aluminiową ramę rowerową

Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • #7107
      MarcinBX
      Participant

      Cześć Wam, mam w planach pomalować mój stary rower,ale zastanawiałem się jak dokładnie przebiega proces malowania ramy aluminiowej. Nadruk jest fabryczny więc pewnie pierwsza sprawa to usunąć nadruki. Ale co dalej? malować po prostu na starą farbę czy najpierw palnik i usunięcie starej farby?

    • #7823
      MichałKraw
      Participant

      Ja na Twoim miejscu pomalowałbym na stary nadruk nową warstwę. Po co zdzierać starą,przecież ona nie przeszkadza. Chyba,że odpryski są to wtedy można pomyśleć coś

    • #7827
      Bolek
      Participant

      Cześc. Było na forum już gdzieś o malowaniu ramy. Kup specyfik rozpuszczający starą farbę,później spłucz to i gotowa rama do malowania.

    • #7840
      MichałKraw
      Participant

      Ale z drugiej strony nie jestem pewny czy aluminiową ramę da się w taki łatwy sposób oczyścić z farby. To jednak może nie być takie proste. Zależy też pewnie jaka farba jest na ramie

    • #7848
      Kamilly
      Participant

      Da się łatwo oszczyścić. Bez obaw. Można ją jeszcze później wstępnie pomalować specjalnym podkładem. Kosztuje kilka groszy,a pomoże wyrównać ewentualne nierówności na aluminium

    • #7857
      Aleksyn
      Participant

      ja w miejscach gdzie ciężko farba schodziła opalałem lekko palnikiem. Taka mała rada jakby coś szło nie tak jak powinno 🙂

    • #7862
      Marex
      Participant

      odradzałbym używać palnika. Można uszkodzić poważnie aluminium

    • #7864
      qolarz
      Participant

      W jakim sensie uszkodzić? stopić czy jak? przecież aluminium ma wysoką temperaturę topnienia. Moim zdaniem palnikiem można bez żadnych obawień

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.