Sklep Prawie.PRO Forums Serwis Jak poradzić sobie z przebitą oponą na trasie rowerowej?

Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • #7182
      Natalia9111
      Participant

      Cześć. Zastanawiałam się ostatnio jak Wy radzicie sobie z przebitą oponą gdy jesteście gdzieś w trasie daleko od domu? pytam dlatego,że planuje w tym sezonie kilka dłuższych wypadów rowerowych,a nie widzi mi się wracać na pieszo z rowerem np 20 km 🙂

    • #7993
      Marex
      Participant

      Hej. Są specjalne specyfiki, które wpsikujesz do dętki i łatają tymczasowo dziurę. Zawsze warto mieć w schowku z narzędziami podczas dłuższych wypraw 🙂

    • #8006
      Kamilly
      Participant

      MArex, nie pomyliło Ci się przypadkiem z tym proszkiem używanym w oponach samochodowych? Nie jestem pewny czy też sprawdza się to w rowerkach

    • #8021
      MichałKraw
      Participant

      Ten proszek działa też w przypadku rowerów więc bez obaw. Problemem tu jest,że sprzedawany on jest w dosyć dużych opakowaniach zdecydowanie nieporęcznych na rower.

    • #8027
      K8
      Participant

      Potwierdzam, też korzystałam z tego. Ale moim zdaniem lepiej wziąć do kuferka zapasową dętkę i zmienić. Jak ktoś sprawny to 15 min i dętka zmieniona 🙂

    • #8034
      Bolek
      Participant

      to nie takie łatwe wymienić dętkę w trasie. Lepiej mieć pompkę i pompować na bieżąco. Rzadko w rowerze dętka pęka tak,że od razu całe powietrze uchodzi.

    • #8039
      Monia1996
      Participant

      Też bym tak zrobiła. W sensie zwyczajnie pompka i bym dopompowywała co jakiś czas aż wróciłabym do domu.

    • #8043
      Kamilly
      Participant

      Ewentualnie można też bawić się w szybkie łatanie,ale to troche się zejdzie też

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.