Zdrowie
Aktualnie czytasz:
5 ćwiczeń na zdrowy kręgosłup: Jak uniknąć bólu pleców?
0

Ból kręgosłupa potrafi skutecznie utrudnić i uprzykrzyć życie. Niestety w dzisiejszych czasach nie jest o niego tak trudno. Siedząca praca, brak ruchu – wszystko to negatywnie odbija się na naszym kręgosłupie. 

Zadbanie o kondycję kręgosłupa powinno być priorytetem każdego z nas. Ma on wpływ na naszą postawę, powiązany jest z układem nerwowym, a jego ból potrafi skutecznie unieruchomić nas w domu. Warto prewencyjnie wykonywać codziennie kilka ćwiczeń, które wzmocnią mięśnie podtrzymujące kręgosłup.

Warto zacząć od ćwiczenia „koci grzbiet”. Klękamy na kolanach, z przodu podtrzymujemy się rękoma. Plecy wyginamy ku górze, w pałąk – tak jak to robią koty.

Następnie pozostając w tej samej pozycji klęczącej unosimy wyprostowaną prawą rękę wraz z równoczesnym wyprostem lewej nogi. Powtarzamy ćwiczenie na drugą stronę.

Następnie kładziemy się na brzuchu na podłodze. Nogi złączone razem, wyprostowane. Odrywamy stopy od ziemi i ciągniemy ku górze. Następnie powtarzamy podobne ćwiczenie, ale teraz ku górze unosimy górę tułowia. W kolejnym ćwiczeniu łączymy obydwa te elementy na raz – podnosimy równocześnie nogi oraz górę tułowia.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
17%
heh...
0%
Że co?
33%
Grrrr!
17%
Smutne
33%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.