Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Bezsenność – problemy ze snem dotykają coraz więcej Polaków. Jak leczyć bezsenność?
0

Bezsenność to jedna z najdolegliwszych z tych przypadłości, które potrafią skutecznie zniechęcić do życia. Bezowocne przekręcanie się z boku na bok przez długie godziny jest frustrujące i ma negatywny wpływ na zdrowie.

W dzisiejszych czasach przyczyn bezsenności jest wiele. Wieczny pośpiech, stres, z którym borykamy się na co dzień, spędzanie dużych ilości czasu przed ekranem komputera, tabletu czy telefonu, wszechobecne sztuczne światło, skutecznie zaburzają rytm dnia i mają negatywny wpływ na zdrowy sen. Naukowcy od lat przekonują, że niedobór snu prowadzi do problemów ze zdrowiem oraz do problemów z psychiką. Może doprowadzić nawet do depresji.

Jeśli cierpisz na bezsenność zadbaj o atmosferę, która ułatwi zasypianie. Poświęć kilkadziesiąt minut przed położeniem się do łóżka tylko sobie. Odłóż sprzęt elektroniczny – światło emitowane przez ekrany urządzeń, z których nieustannie korzystamy rozbudza nas. Przewietrz dobrze sypialnię i przykręć kaloryfer – w chłodniejszym pokoju łatwiej zaśniesz. W ciągu dnia zadbaj o aktywność fizyczną, po prostu zmęcz się.

Jeśli domowe sposoby nie pomagają, wówczas udaj się do lekarza oraz nie polegaj na licznych suplementach diety. Te najczęściej są nieskuteczne.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.