Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Ból pleców: Zobacz 5 sprawdzonych ćwiczeń na pozbycie się bólu
0

Ból pleców to dolegliwość, która zapewnie nie raz dokuczała każdemu rowerzyście. Zwłaszcza po dłuższych trasach, gdy spędzamy czas w pochylonej pozycji lub gdy mamy źle dobraną wysokość siodełka, dolegliwość ta może skutecznie uprzykrzyć życie. 

W pierwszej kolejności należy zbadać przyczynę, która wywołuje ból pleców. Należy przeanalizować czy rozmiar roweru jest dobrze dobrany do wzrostu oraz czy siodełko i kierownica nie są zbyt nisko lub zbyt wysoko.

Aby pozbyć się bólu pleców, który już wystąpił dobrze jest przez kilka dni wykonywać serię ćwiczeń, która ulży w dolegliwościach. Prezentujemy zestaw ćwiczeń, dzięki któremu pozbędziesz się bólu. Każde z ćwiczeń powtórz 10 razy.

Ćwiczenie 1: leżąc na plecach ugnij nogi w kolanach i przyciągnij je do klatki piersiowej. Obejmij je rękoma i unieś pośladki oraz dolną część pleców najwyżej jak potrafisz.

Ćwiczenie 2: leżąc na plecach zegnij nogi w kolanach tak by znalazły się pod kątem prostym do ud. Stopy trzymaj złączone i spróbuj położyć nogi na boku tak, jakbyś chciał kolanem dotknąć podłogi. Ćwiczenie powtórz na obydwie strony.

Ćwiczenie 3: leżąc na plecach zegnij nogi w kolanach. Unieś pośladki tak wysoko jak tylko zdołasz i spinając je maksymalnie wytrzymaj 10 sekund.

Ćwczenie 4: połóż się na plecach i zegnij nogi w kolanach. Włóż między kolana poduszkę. Staraj się jak najmocniej ją ściskać kolanami, wytrzymaj 5 sekund.

Ćwiczenie 5: usiądź na podłodze i wyciągnij przed siebie wyprostowane nogi. Złap się za palce u stóp i postaraj jak najbardziej rozciągnąć plecy. Wytrzymaj 10 sekund w tej pozycji.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.