Aktualnie czytasz:
Ćwiczenia rozciągające po treningu rowerowym: Dlaczego są tak istotne?
0

Ćwiczenia rozciągające po zakończonym treningu rowerowym są jego ważną częścią, podobnie jak w przypadku każdej innej aktywności fizycznej. Odpowiednio wykonywane ćwiczenia zmniejszają ryzyko występowania kontuzji. 

Aktywność fizyczna, taka jak jazda na rowerze, powoduje, że mięśnie się kurczą. Z tego powodu po treningu ich zakres ruchu znacząco się zmniejsza w stosunku do ich możliwości wyjściowych. Należy porządnie rozciągnąć mięśnie, by wróciły do normalnego stanu.

Wszystkie ćwiczenia rozciągające dobrze jest wykonywać w cyklu: napięcie mięśni (przytrzymanie 10 sekund) – rozluźnienie – napięcie (przytrzymanie 10 sekund) – rozluźnienie. Każde ćwiczenie dobrze jest wykonywać w trzykrotnym powtórzeniu cyklu.

Podczas wykonywania ćwiczeń rozciągających po treningu rowerowym należy dobrze rozciągnąć mięśnie ud oraz mięśnie łydek. Warto dłuższą chwilę poświęcić także pośladkom. Nie należy również pomijać rozciągania barków, pleców oraz karku, które wbrew pozorom także pracowały w czasie jazdy rowerem.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
100%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.

Podziel się opinią

lub