Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Czy powinno się jeść rośliny strączkowe?
0

Rośliny strączkowe, przez wiele lat niedoceniane, dziś odgrywają coraz ważniejszą rolę w codziennej diecie. Są fantastycznym źródłem białka, jednym z jego podstawowych źródeł w diecie bezmięsnej.

Czym dokładnie są rośliny strączkowe? Są to rośliny z rodziny bobowatych, zwanych również motylkowatymi. Zaliczają się do nich bób, ciecierzyca, fasola, groch, soczewica oraz soja. Rośliny strączkowe, obok cennego białka, są również źródłem wartościowych węglowodanów złożonych. Są więc idealne na posiłki spożywane przed treningiem, ponieważ stopniowo uwalniana z nich energia będzie zaopatrywała organizm przez dłuższy czas w paliwo niezbędne do aktywności fizycznej.

Warzywa strączkowe są bogate w błonnik, który również jest niezwykle cenny dla naszego organizmu i ma pozytywny wpływ na procesy trawienne. Strączki dostarczają również fosforu, żelaza, miedzi oraz witamin z grupy B. Warzywa strączkowe można spożywać w wielu postaciach. Można z nich przygotowywać pasztety i zupy, są również wspaniałym dodatkiem do sałatek.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.