Opinie
Aktualnie czytasz:
Czy w amatorskim peletonie i triathlonie stosuje się doping? Co z kontrolami?
0

Cześć tutaj Leszek w Rowery Jednoślad.pl. Często zastanawiałem się, żę skoro amator jest taki dobry to dlaczego nie jest profesjonalistą, jeśli wykręca identyczne rezultaty jak ci z pierwszych stron włoskich gazet. Odpowiedź przychodzi bardzo szybko…

Zwłaszcza wtedy, kiedy okazuje się, że UCI nagle zaczyna badać uczestników amatorskich wyścigów kolarskich. Jest pierwsza ofiara, czyli Paweł Rychlicki u którego wykryto pochodne efedryny. Przyznam szczerze, to że substancja działająca w bardzo ciekawy sposób w przypadku dyscyplin wytrzymałościowych. I rodzi się pytanie: kurcze, jeżeli ktoś jest w stanie utrzymać przez tak długi czas takie rezultaty, to dlaczego nie znajduje się w zawodowym peletonie? Przecież to rezultaty godne drużyny CCC. 

Nie mówię akurat o Rychlickim, ale jeśli przyglądniecie się wielu różnym listom wyników amatorskich, to możecie dojść do wniosku, że niektórzy marnują się w amatorskim świecie. I to samo tyczy się triatlonu. Bo jeśli ktoś na sprincie generuje 7 minut przewagi do drugiego zawodnika, to muszę przyznać, że zapala mi się kontrolna lampa.

Oczywiście ciężko rzucać oskarżeniami. Być może ktoś ma niesamowity talent. Tylko, czy to jest rzeczywiście możliwe? 

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%