Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Dlaczego kasza jaglana jest uznawana za najzdrowszą?
0

Kasza jaglana uważana jest na najzdrowszą ze wszystkich kasz. Niestety jest dosyć niepopularną kaszą i przegrywa z kaszą gryczaną, jęczmienną czy coraz popularniejszym kuskusem. Warto jednak kaszę jaglaną włączyć na stałe do swojego jadłospisu. 

Kasza jaglana to ziarna prosa zwyczajnego. W jej składzie znajdują się węglowodany złożone, ale również białko i tłuszcze. Węglowodany złożone znajdujące się w kaszy jaglanej rozkładają się w organizmie stopniowo, przez co zapewniają mu stałą dawkę energii. W kaszy jaglanej znajdują się również wartościowe sole mineralne.

Kasza jaglana dostarcza organizmowi witamin z grupy B. Znajdziemy w niej witaminy B2, B6 oraz B12, a więc ma pozytywny wpływ na układ nerwowy oraz na układ krwionośny. W kaszy jaglanej znajduje się również krzemionka, spożywanie jej ma pozytywny wpływ na włosy i paznokcie. Kasza jaglana zawiera sporą ilość antyoksydantów. Ich spożywanie przeciwdziała rozwijaniu się komórek rakowych.

Kasza jaglana jest wyjątkowo lekkostrawna. Jest więc idealną propozycją dla osób, które mają problemy z układem pokarmowym.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.