Wideo
Aktualnie czytasz:
Dlaczego kolarze i sportowcy powinni chodzić na saunę. Właściwości sauny suchej
0

W Polsce sauna jest coraz bardziej popularna, choć wciąż słyszy się różne mity i stereotypu na jej temat. Przykłady? Sauna powoduje raka skóry, albo, że jest przeznaczona dla bogatych lansiarzy.

Oczywiście oba stwierdzenia to totalne bzdury, szerzone najcześciej przez ludzi, którzy nigdy nawet nie byli na saunie. Wielu też myli ciepło z promieniowaniem UV i saunę z solarium, skąd między innymi rodzą się poglądy, że regularne chodzenie na saunę powoduje raka skóry. Uściślę – za ciepło w saunie nie odpowiadają lampy solarne UV a specjalny piec opalany elektrycznie lub drewnem.

Nie bez powodu sauny są coraz częściej spotykane w klubach fitness. To świetny sposób na regenerację ciała i umysłu. Ciepło przekraczające 90 stopni rozluźnia mięśnie, przyśpiesza metabolizm, oczyszcza, hartuje i daje przyjemne ukojenie. Jeśli dodamy do tego zimną kąpiel po wyjściu z sauny, wówczas potęgujemy dobroczynne jej właściwości. Stąd ten rytuał jest szczególnie polecany w okresie intensywnych treningów. Warto jest regularne saunowanie wpisać do naszego tygodniowego kalendarza.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
20%
Interesujące
80%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%