Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Domowe sposoby na oczyszczanie organizmu z toksyn
0

Życie w biegu, stres, byle jaka dieta, brak ruchu – przyczyn, z powodu których źle wyglądamy oraz źle się czujemy jest wiele. Powiedzenie „jesteś tym, co jesz” zawiera w sobie wiele prawdy. Szybki tryb życia sprawia, że mało czasu możemy poświęcić zdrowej i zrównoważonej diecie i często sięgamy po niezdrowe przekąski.
Warto rozważyć więc odbycie raz na jakiś czas krótkiego detoksu, w celu oczyszczenia organizmu z toksyn. W aptekach i drogeriach z półek kusi pełno specyfików, które mają nam w tym pomóc. Detoks można przeprowadzić jednak samodzielnie domowymi sposobami. Należy jednak do tego podejść w sposób rozważny i przygotować się do tego w należyty sposób. Warto na kilka dni przed planowanym detoksem odstawić kawę, papierosy oraz niezdrowe przekąski. Należy zaplanować ile dni detoks ma potrwać, pamiętając, że zbyt długie i restrykcyjne detoksy mogą się odbić na stanie zdrowia.
Detoks jednodniowy może polegać na piciu w regularnych odstępach czasu przegotowanej wody z cytryną. Tego dnia warto postawić na jedzenie jedynie dużej ilości kaszy, która ma doskonały wpływ na oczyszczanie jelit. Niebagatelną rolę w detoksie mają surowe, nieprzetworzone warzywa. Organizm będzie wdzięczny za oczyszczenie, które z pewnością poprawi jego funkcjonowanie.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.