Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Ile kilometrów musisz przejechać na rowerze, żeby spalić jednego pączka?
0

Pączki… Któż nie lubi tych słodkich wyrobów drożdżowych, które rozpuszczają się w ustach i kuszą lśniącym lukrem? Zdecydowanie poprawiają humor, który szybko psuje się, gdy uświadomimy sobie, ile kalorii ten smakołyk zawierał. 

Przeciętny pączek waży około 70 gramów. Przy takiej wadze zawiera w sobie około 300 kalorii. Składa się na nie nie tylko pyszne ciasto drożdżowe, ale również nadzienie, słodki lukier i posypki, a także tłuszcz, którym pączek nasiąka podczas smażenia. Zgrozę więc wywołuje myśl od Tłustym Czwartku, kiedy zamiast poprzestać na jednym przysmaku sięgamy po kilka sztuk…

Spalenie jednego pączka nie jest więc łatwe. Podczas godzinnej przejażdżki rowerem spalamy około 500 kalorii. Należy zatem przez ponad pół godziny intensywnie pedałować, by kalorie ze zjedzonego pączka nie odłożyły się w brzuchu i biodrach.

Znacznie szybkiej pączka spalimy dzięki spinningowi. Godzina tego sportu to prawie 1000 kalorii mniej! Warto jednak mieć na uwadze, że organizm zaczyna spalać kalorie dopiero po porządnym rozgrzaniu się.

 

 

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.

Podziel się opinią

lub