Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Ile razy w tygodniu ćwiczyć, żeby mieć najlepsze efekty z treningów?
0

Treningi, bez względu na to czy są wykonywane w celu redukcji ciała czy wyrzeźbienia sylwetki, wymagają systematyczności. Ale to nie wszystko. Ciału należy dać czas również na regenerację. 

Ponadto bardzo ważna jest technika wykonywanych ćwiczeń. Bez zwracania bacznej uwagi na te rzeczy, efekty z treningów mogą być dalekie od naszych oczekiwań.

Wedle specjalistów najlepsze efekty daje trening trzy lub maksymalnie cztery razy w tygodniu. Mniejsza ich ilość nie przyniesie zbyt dużych efektów, ale z kolei zbyt forsowne ćwiczenia mogą prowadzić do przetrenowania organizmu. Mięśniom należy dać czas na regenerację i odpoczynek. Każdy trening wymaga również czasu, po którym efekty będą widoczne, nie należy więc zniechęcać się po kilku tygodniach. Na perfekcyjne ciała, które podziwiamy na siłowniach, ludzie pracują długimi miesiącami, a nawet latami.

Przy treningu bardzo ważna jest również technika wykonywania ćwiczeń. Niedbałe wykonywanie powtórzeń nie przyniesie efektów, a dodatkowo można nabawić się kontuzji.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
25%
heh...
50%
Że co?
25%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.

Podziel się opinią

lub