Aktualnie czytasz:
Interwały, czyli ćwiczenia na spalenie tłuszczu. Jakie przynoszą efekty?
0

Interwały, czyli ćwiczenia na spalenie tłuszczu, w ostatnim czasie zyskują coraz większą popularność. Specjaliści przekonują, że są o wiele skuteczniejsze niż tradycyjne ćwiczenia cardio. Na czym polega trening interwałowy?

Ćwiczenia cardio to ćwiczenia aerobowe, podczas których mięśnie wykorzystują procesy tlenowe do wytworzenia energii. Serce przyspiesza swoją pracę, stąd podczas ćwiczeń cardio dochodzi do podwyższenia tętna i przyspieszenia oddechu. Podczas klasycznych ćwiczeń cardio osoba ćwicząca trenuje w jednostajnym tempie, co sprawia, że tętno również kształtuje się na jednolitym poziomie.

Ćwiczenia interwałowe natomiast polegają na takim wykonywaniu ćwiczeń cardio, że tętno na przemian przyspiesza i zwalnia. Efekt ten osiąga się poprzez przeplatanie intensywności ćwiczeń. Osoba ćwicząca na zmianę wykonuje ćwiczenia spokojnie, z umiarkowanym wysiłkiem oraz szybko, starając się dać z siebie jak najwięcej. Taki trening interwałowy przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i daje o wiele lepsze efekty niż zwykły trening.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
67%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
33%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.