Aktualnie czytasz:
Jak działa pulsometr i jaki wybrać dla rowerzysty?
0

Zadaniem pulsometru jest pomiar pracy serca osoby ćwiczącej. Pulsometry wybierają głównie biegacze, ale również rowerzyści coraz częściej sięgają po ten pomocny gadżet. 

Jak działa pulsometr? Jego praca jest bardzo podobna do urządzeń wykonujących badanie EKG w szpitalu. Pulsometry dla sportowców składają się zazwyczaj z dwóch elementów: opaski zakładanej na klatkę piersiową, która zbiera informacje o pracy serca oraz z zegarka zakładanego na przegub dłoni, który wyświetla wskazania przekazywane przez opaskę. Pracujące serce powoduje zmiany napięcia elektrycznego w opasce monitorującej jego pracę. Opaska analizuje odebrane dane, przetwarza je i następnie wysyła do zegarka, który wyświetla wartość pulsu.

Oferta pulsometrów dostępnych na rynku jest szeroka. Dostępne są pulsometry tanie, dostępne w dyskontach, typu Biedronka czy Lidl, które można kupić za kilkanaście złotych. Kupując pulsometr z górnej półki cenowej należy liczyć się z wydatkiem rzędu czterysta-pięćset złotych.

U rowerzystów sprawdzi się tradycyjny pulsometr, który ma odbiornik w formie zegarka, ale warto rozważyć taki, którego odbiornik da się zamocować na kierownicy. Kontrola wyświetlacza będzie znacznie wygodniejsza.

 

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
50%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
50%
O autorze
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.

Podziel się opinią

lub