Aktualnie czytasz:
Jak prawidłowo robić brzuszki – 5 najczęstszych błędów
0

Wiele osób marzy o płaskim brzuchu, na którym wyraźnie zarysowane są mięśnie. Droga ku temu jest długa, należy zadbać o odpowiednią dietę oraz o dobrze dobrane ćwiczenia. 

Większość osób trenujących brzuch stawia na popularne brzuszki. To proste ćwiczenie, które można wykonywać w każdych warunkach, nie wymagające żadnego ekwipunku czy specjalnego stroju. Jednak nawet proste ćwiczenie, jak każde inne, należy wykonywać z dbałością o technikę, ponieważ wykonywane nieprawidłowo nie przyniesie oczekiwanych efektów, a w niektórych przypadkach wręcz może zaszkodzić.

Jakie są najczęstsze błędy przy brzuszkach? Przede wszystkim zbyt duża ilość powtórzeń. Katowanie brzucha dziesiątkami serii wykonywanymi codziennie nie sprawi, że na brzuchu w ciągu kilku dni pojawi się sześciopak. Mięśnie muszą mieć czas na regenerację.

Po drugie – równolegle z brzuszkami należy ćwiczyć mięśnie grzbietu. Dolna część pleców podczas brzuszków ulega sporym przeciążeniom i należy wzmacniać mięśnie w tym rejonie.

Trzeci błąd – zakładanie rąk za głowę i pomaganie sobie nimi podczas ćwiczenia. Pracować mają mięśnie brzucha! Ciągnąc głowę rękoma sprawiamy, że brzuch pracuje w mniejszym zakresie.

Po czwarte – nie dociskaj brody do klatki piersiowej. Ćwiczenie w takiej pozycji zakończy się bólem mięśni karku i ramion.

I wreszcie błąd piąty – zbyt szybkie tempo wykonywania ćwiczeń, przez co powtórzenia są niedbałe. Na ruchu należy się skupić, odpowiednio kontrolować napięcie mięśni.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.