Dla wielu osób, które mocno siedzą w sporcie jakim jest kolarstwo, zima oznacza okres, w którym szczególną uwagę zwrócić trzeba na treningi. Jest to bardzo ważne, aby po wiosennym powrocie na rower nie odczuć dramatycznego spadku formy i uczucia “oklapnięcia”. Utrzymanie kondycji przez okres jesienno-zimowy jest oczywiście niezwykle ważne, ale nie wolno także zapomnieć o leczeniu ewentualnych kontuzji czy regeneracji mięśni. Warto też poświęcić ten czas na szukanie lepszych rozwiązań jeżeli chodzi o sprzęt oraz na szkolenie różnych technik kolarskich, które przydać się mogą w następnym sezonie. Sam trening dla wielu osób nie stanowi problemu, gdyż w zasadzie każdy rodzaj sportu może się w pewnym stopniu przydać po powrocie na rower. Jak więc trenować kolarstwo zimą i tym samym nie wypaść z formy?

Jest to bardzo proste! Po prostu trzeba wstać z fotela, odłożyć pilot od telewizora i po pierwsze zdecydować co bardziej odpowiada danej osobie. Wybór siłowni będzie wiązał się z raczej z większym wydatkiem. Okres zimowy trwa w Polsce dobrych kilka miesięcy co poskutkuje wydatkiem na karnety rzędu około 500 złotych. Oczywiście będzie to zrekompensowane przez ilość dostępnego na sali ćwiczeń sprzętu oraz nadzór doświadczonego trenera. Innym wyjściem są ćwiczenia na własną rękę. To rozwiązanie niestety też będzie wiązało się z wydatkami np. na rowerek stacjonarny, trenażer czy też biegówki. Co zatem wybrać?

Siłownia

Ćwiczenia na siłowni będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które w swoich czterech ścianach nie dysponują miejscem na dodatkowe sprzęty do ćwiczeń. Jeżeli chodzi o same ćwiczenia to warto skupić się na rowerkach stacjonarnych. Praktycznie każda, lepiej wyposażona siłownia będzie dysponowała trzema rodzajami rowerków: pionowym, poziomym oraz spinningowym. W zależności od wybranego rowerka ćwiczyć można różne partie mięśni.                                                                                          Jest oczywiste, że trenowanie kolarstwa to nie tylko jazda na rowerkach stacjonarnych. Do poprawy kondycji ogólnej bardzo dobre będą ćwiczenia na bieżni, które wzmocnią nogi i ogólną wydolność organizmu.

Ćwiczenia w domu lub w terenie

Ćwiczenia domowe oraz w terenie będą idealne dla osób, które na najbliższą siłownię mają spory kawałek lub z innych względów wolą ćwiczyć w domowym zaciszu. Również w tym przypadku jest kilka sensownych rozwiązań. Pierwszym z nich jest zakup rowerka stacjonarnego. Niestety nie jest to tanie rozwiązanie, ale kupno sprzętu z przynajmniej średniej półki cenowej powinien załatwić sprawę na wiele lat. Innym wyjściem jest trenażer rowerowy, który przeznaczony jest szczególnie dla osób, które nie lubią rozstawać się ze swoim jednośladem. Pomoże on przede wszystkim w ćwiczeniu równowagi oraz techniki jazdy.                                                                                                                                                        Jak wiadomo, zima oferuje również inne możliwości aktywnego spędzania czasu. Dobrym rozwiązaniem mogą być tutaj narty biegowe. Trening na “biegówkach” z pewnością pomoże w ogólnorozwojowym przygotowaniu się do przyszłego sezonu.

Prawie.PRO Made in Poland

Druga para -9%
(19) 369,00 
?
(76) 149,99 
?
-26%
(8) 33,99 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 33,99 

?
Druga para -9%
-18%
(11) 139,00 

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 139,00 

?
PRO
(54) 558,50 
?
Druga para -9%
PRO
(5) 395,59 
?
(58) 356,99 
?
(99) 379,99 
?

YouTube Prawie.PROWszystie filmy

Poznaj kolekcję Prawie.PRO

Przeczytaj również:

One thought on “Jak trenować kolarstwo zimą? Praktyczne porady redakcji

  1. Andrzej says:

    Witam, oferuję na sprzedaż rowerki treningowe, używane ale przygotowane perfekcyjnie, zawsze czyste i nasmarowane. W większości są to markowe rowery do spinningu, z napędem paskowym lub łańcuchowym, ale mamy także w jakości klubowej rowery poziome i pionowe. Popularne marki jak Life Fitness, LeMond, Precor, Technogym, SportsArt, Tomahawk, Body Bike, Kettler i inne. Zapraszam do kontaktu pięć-zero-sześć-jeden-cztery-pięć-siedem-zero-dziewięć. Andrzej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *