Aktualnie czytasz:
Jak wyćwiczyć dolne partie brzucha?
0

Wiele osób szuka skutecznego sposobu na spalenie tłuszczu oraz wyrzeźbienie dolnej części brzucha. Jakie ćwiczenia pomogą osiągnąć ten cel?

Przede wszystkim należy rozwiać błędne przekonanie o istnieniu dolnych mięśni brzucha. Mięsień w tym rejonie jest jeden, czyli mięsień prosty brzucha. W praktyce natomiast niektóre ćwiczenia angażują mocniej jego dolną cześć.
Aby pochwalić się zgrabnym brzuchem, zwłaszcza w jego dolnej części, należy na początku skupić się na diecie redukcyjnej, która spali tkankę tłuszczową. Wtedy można przystąpić do rzeźbienia mięśni. Przydatne są tutaj wszelkie ćwiczenia, które polegają na podnoszeniu nóg, ponieważ wtedy dolna część mięśnia prostego pracuje najmocniej.

Najprostsze ćwiczenie polega na leżeniu na plecach i unoszeniu powoli całych nóg aż do pionu, gdy będą tworzyły kąt prosty z leżącym na podłodze tułowiem. Skuteczne są również popularne nożyce, czyli pionowe bądź poziome wymachy nóg. Ważne jest, by przy tym ćwiczeniu kręgosłup na całej długości przylegał do podłoża.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.