Aktualnie czytasz:
Jaki rower kupić – crossowy czy trekkingowy?
7

Wiele osób ma problem z odróżnieniem roweru crossowego od trekkingowego. Są to bowiem rowery, które kojarzą się z jazdą po peryferiach i mają charakter sportowy. Pomimo wielu wspólnych cech, posiadają nie mniej różnic.

Rower crossowy jest to rower przeznaczony do jazdy wyczynowej, sportowej, ale też nadaje się do jazy codziennej. Posiada on wąskie koła o dużej średnicy oraz płytkim bieżniku. Cechą charakterystyczną jest delikatny profil ramy. Rower crossowy doskonale sprawdzi się w warunkach górskich, ale też może posłużyć jako rower do jazdy po mieście. Jeżeli jednak rowerzysta zamierza się wybrać w dalszą podróż, najlepszym, dwukołowym środkiem transportu jest wtedy rower trekkingowy. Rower trekkingowy od roweru crossowego różni się przede wszystkim ilością osprzętu. Jest on o wiele lepiej wyposażony do osprzęt oraz posiada możliwość zawieszenia dużej ilości bagaży. To rower cięższy od roweru crossowego, ale za to bardziej praktyczny. Zastosowane rozwiązania (większe błotniki, sakwy itp.) zabezpieczają rowerzystę podczas dłuższych podróży.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
33%
Interesujące
67%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.
7 Komentarze
 • Zdjęcie profilowe Amator
  15 maja 2018 at 19:33

  Fajnie wyjaśniona różnica pomiędzy tymi dwoma modelami rowerów. Ja też na początku nie widziałem róznicy pomiedzy Orkanem a trekkingami.

 • Ozet
  17 maja 2018 at 21:25

  Jakiego crossa polecacie? Najlepiej żeby był polskiej produkcji.

  • Amator
   23 maja 2018 at 18:28

   Bierz Rometa. Tylko taki mi się nasuwa na język jak chcesz polskiego producenta. Ceny dobre, a orkany dają radę w kazdych warunkach.

   • Zdjęcie profilowe rupert
    23 maja 2018 at 23:43

    To prawda, Romet ma bardzo dobre opinie no i jest na rynku już od X lat więc to renoma sama w sobie. Sporo moich znajomych właśnie na Rometach śmiga i w sumie się nie dziwię, bo nic się z nimi nie dzieje, nie psują się i są mega komfortowe