Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Kasza pęczak jako podstawowy składnik diety sportowca
0

Kasza pęczak to królowa kasz. Jest jedną z najzdrowszych kasz, zawiera duże ilości dobrych składników mineralnych. Jest również niezastąpionym źródłem witamin i zdecydowanie warto włączyć ją do codziennej diety. 

Kasza pęczak wielu osobom kojarzy się głównie z krupnikiem. To prawda, w takiej formie również jest pyszna, niemniej jednak pomysłów na nią jest mnóstwo. Zacznijmy jednak najpierw od omówienia jej właściwości. Kasza pęczak to doskonałe źródło białka i kwasów tłuszczowych, zarówno nasyconych, jak i nienasyconych. Zawiera również kwasy omega-3 oraz omega-6. Dostarcza dużych ilości zdrowego błonnika, który wspomaga pracę układu pokarmowego. Jest źródłem witamin A, E, K, witamin z grupy B oraz kwasu foliowego i potasu.

Ze względu na swoje właściwości jest doskonałym składnikiem diety sportowca. Jest idealna na posiłek przed treningiem. Ma niski indeks glikemiczny, a więc nie powoduje wahań glukozy we krwi, a ponadto dostarcza węglowodanów złożonych, które przez dłuższy czas zapewnią energię do aktywności fizycznej.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
100%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.