Aktualnie czytasz:
Konwersja na rower elektryczny z bezprzewodowym Rubbee X. Prosty montaż do każdego roweru?
0

Rubbee X osiągnęło cel kampanii finansowania społecznościowego w 14 godzin. Nie bez powodu – system ma pozwolić przekształcić każdy rower w elektryczny w możliwie najmniej skomplikowany sposób, a do tego oferuje np. bezprzewodowy przesył informacji na temat kadencji. 

Założenia nie odbiegają specjalnie od tego, co oferują gotowe zestawy do konwersji. Ale, inżynierowie stojący za Rubbee X chcieli stworzyć system maksymalnie prosty – do montażu i użycia. Stąd ich opatentowany sposób na mocowanie do sztycy, który pozwala założyć i zdjąć Rubbee używając tylko jednej ręki. Stąd także bezprzewodowy czujnik pomiaru kadencji, dzięki któremu nie musimy bawić się w rozciąganie kabli.

Urządzenie ładuje baterie podczas zjazdu z góry, a inteligentny system (w zależności od wybranej liczby pakietów) pozwala na nawet 50 km jazdy ze wspomaganiem. W zestawie z trzeba bateriami Rubbee X oferuje 350W mocy.

Napęd przekazywany na tylne koło jest dzięki specjalnej, gumowej rolce. Zakres szerokości opony roweru waha się od 20 do 60 mm, a o przyczepność rolki z kołem dba coś w rodzaju amortyzatora.

Co najciekawsze, Rubbee X w zestawie z jedną baterią (25 km/h, 16 km zasięgu) kosztuje 269 dolarów. Najbogatszy zestaw z 3 bateriami (32 km/h, 50 km zasięgu) to koszt 369 dolarów. Czyli całkiem przyzwoicie.

Więcej o Rubbee X przeczytacie TUTAJ.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
33%
Interesujące
50%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
17%
Smutne
0%