Wideo
Aktualnie czytasz:
Wycieczki rowerowe: Latarnia morska na Helu. Widok z Latarni Hel
0

Wejście na Latarnię Morską na Helu (ufffff) oraz widok z samej góry. Do tego pokaz stanowiska latarnika… Warto było przemierzyć cały Półwysep Helski, aby ujrzeć tak piękną panoramę.

Gorąco Was zachęcam do odbycia wycieczki rowerowej po Helu. Piękne widoki, liczne ścieżki rowerowe, a nawet wypożyczalnie. Dzięki nim nie musisz zabierać ze sobą jednośladu na wakacje.

Najlepiej planować trasę od Redy aż do miejscowości Hel. Ten dystans mierzy 45 km i przebiega przez malownicze ścieżki rowerowe. Można doznać niesamowitej bliskości morza z obu stron, co jest wyjątkowym widokiem. W wielu miejscach szerokość półwyspu wynosi zaledwie kilkadziesiąt metrów.

Docierając na miejsce można zwiedzić latarnię morską na Helu. Na 44 metrze budowli znajduje się malutki taras widokowy. Jednak lojalnie uprzedzam – ten plan zarezerwowany jest dla osób o dobrej kondycji fizycznej. Przejechanie w ciągu dnia 90 km na rowerze w połączeniu ze wspinaczką na szczyt latarni pochłonie nieco sił. Jednak moim zdaniem zdecydowanie warto!

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%