Aktualnie czytasz:
Martwy ciąg: Jak prawidłowo wykonywać i jakie daje efekty?
0

Martwy ciąg to ćwiczenie, które wbrew groźnie brzmiącej nazwie i przekonaniu większości osób o jego trudności, wcale nie jest ćwiczeniem skomplikowanym. Należy jednak zwrócić baczną uwagę na technikę jego wykonywania, ponieważ łatwo o kontuzję.

Martwy ciąg jest ćwiczeniem, które polega na podnoszeniu ciężaru leżącego na podłożu. Angażuje do pracy mięśnie pleców, a podczas wykonywania martwego ciągu pracuje 3/4 mięśni poprzecznie prążkowanych zlokalizowanych w ludzkim ciele. Rozwija także mięśnie nóg aktywując najbardziej mięsień dwugłowy, a także mięśnie barków. Prawidłowa technika wykonywania martwego ciągu przydaje się w życiu codziennym. Martwy ciąg buduje odruch prawidłowego podnoszenia cięższych rzeczy, bez ryzyka wystąpienia nagłego bólu pleców.

Podczas wykonywania martwego ciągu występuje duże obciążenie kręgosłupa, dlatego też należy wykonywać ćwiczenie starannie. Należy pamiętać o odpowiednim ułożeniu stóp na podłożu, poprowadzeniu sztangi tuż przy nogach oraz o dobraniu odpowiedniego ciężaru.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.