Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Masaż bańką chińską – czy jest skuteczny? Jakie daje efekty
0

Masaż bańką chińską ma wierne grono zwolenników, których liczba stale się powiększa. Korzystanie z dobrodziejstw takiego masażu staje się coraz bardziej popularne. Na czym polega taki masaż i jakie płyną z niego korzyści?

Masaż bańką chińską to masaż specjalną bańką, która najczęściej jest wykonana z gumy. Rzadziej bańki chińskie są ze szkła czy z tworzywa bambusowego, niemniej jednak można takie spotkać. Bańka chińska wykorzystuje metodę próżniowego zasysania skóry. Przed rozpoczęciem masażu należy na ciało nanieść oliwkę lub olejek, by bańka swobodnie mogła przesuwać się po wybranych partiach ciała. Podciśnienie w bańce zasysa skórę oraz tkankę tłuszczową pod nią. Należy wykonywać bańką posuwisto-koliste ruchy. Masaż powoduje silne ukrwienie tkanek.

Masaż bańką chińską wykonywany jest w celach leczniczych oraz kosmetycznych. Stosowany jest przy bólach kręgosłupa oraz przy problemach z mięśniami i stawami. Bańka chińska ma ogromny wpływ na skuteczne usuwanie cellulitu, zmniejszenie rozstępów oraz modelowanie sylwetki.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.