Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Na czym polega dieta kopenhaska i czy jest bezpieczna dla naszego organizmu?
0

Dieta kopenhaska lata temu zrobiła błyskawiczną i oszałamiającą karierę w całej Europie. Dotarła również do Polski i tutaj też trafiła na grupę odbiorców, którzy marzyli, że dzięki tej diecie zrzucą zbędne kilogramy.

Wokół diety narosło sporo legend, warto jednak wiedzieć, że nie ma w nich zbyt dużo prawdy. Przede wszystkim dieta ta nie została opracowana przez duńskich lekarzy pracujących w stołecznym szpitalu. Nie jest dokładnie wiadome kto jest jej autorem.
Dieta kopenhaska jest bardzo restrykcyjna. Rozpisana jest na trzynaście dni, w ciągu których przyjmowane są minimalne porcje żywnościowe, które dostarczają organizmowi bardzo małej ilości kalorii. W jadłospisie przewidziane są trzy posiłki, z czego prawie każdego dnia (z jednym wyjątkiem) na śniadanie jest jedynie kawa z cukrem.
Już patrząc na dietę kopenhaską widać na pierwszy rzut oka, że jest to głodówka. Z pewnością przy rygorystycznym trzymaniu się diety efekty będą duże. Ile jednak ze straconych kilogramów będzie wodą? Efekt jojo po tego typu diecie jest murowany.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
100%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.