Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Nadciąga czas truskawek – dlaczego warto czerpać z niego garściami?
0

Wysokie temperatury zawitały do Polski już dobrych kilka tygodni temu co mocno przyspieszyło mój ulubiony czas w roku – sezon na truskawki. Trudno jest spotkać osobę, która nie lubi truskawek. Zajadają się nimi wszyscy i dobrze bo oprócz tego, że są smaczne mają także wiele innych zalet.

Truskawki są źródłem wielu witamin takich jak witamina A, B1, B2, B3, B6, C i E. Co ciekawe, truskawki zawierają większe ilości witaminy C aniżeli cytryna czy pomarańcza. Dodatkowo, owoce te dostarczą nam kwasu foliowego, błonnika, potasu, wapnia, magnezu, fosforu, żelaza i białka. Truskawki posiadają także bakteriobójcze fitocydy, których zadaniem jest wspieranie organizmu w zwalczaniu stanów zapalnych. Dużo tego prawda?

Błonnik i sole mineralne zawarte w truskawkach wspomagają przemianę materii przez oczyszczanie naszych jelit z nagromadzonych toksyn. Ponadto, te pyszne owoce pozytywnie wpływają na naturalną florę bakteryjną, odkwaszają organizm, a nawet ograniczają wchłanianie tłuszczów w układzie pokarmowym. To wszystko sprawia, że truskawki są polecane osobom mającym problemy z  trawieniem.

Truskawki dzięki zawartym w nim przeciwutleniaczom mają także wiele dobrych właściwości dla naszej cery. Zapobiegają one powstawaniu zmarszczek i  chronią naszą suchą skórę przed uszkodzeniami.

Co najważniejsze, truskawki są pyszną słodką przekąską, na którą możemy sobie bez żadnych wyrzutów sumienia pozwolić będąc na diecie. Są one mało kaloryczne i zawierają łatwoprzyswajalne cukryfruktozę oraz glukozę, dzięki czemu mogą się nimi zajadać także osoby chore na cukrzycę.

PS: Jeżeli jesteś uczulony na truskawki, bądź jakikolwiek ich składnik – koniecznie skontaktuj się ze sowim lekarzem zanim wprowadzisz je do swojej diety.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%