Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Neuralgia międzyżebrowa oraz nerwobóle: Objawy są często mylone, a przyczyną może być przetrenowanie
0

Neuralgia międzyżebrowa to jeden z nerwobóli, który potrafi przez kilka dni doprowadzić człowieka do szewskiej pasji. Często objawia się dziwnym uciskiem i dyskomfortem zlokalizowanym w wielu różnych miejscach naszego ciała.

Neuralgia międzyżebrowa często mylona jest z bólem wątroby, kolką a nawet stanem przedzawałowym mięśnia sercowego. Nie mniej jednak objawy potrafią człowieka skutecznie zniechęcić do treningu i wplątać w hipochondrię. Jednakże dobry lekarz już po kilku minutach wywiadu powinien potrafić nas uspokoić – nerwobóle same w sobie nie są groźne, a ich przyczyny często są banalne wśród sportowców.

Jeśli prowadzisz zdrowy tryb życia, nie nadużywasz alkoholu, nie masz reumatyzmu, cukrzycy, albo nie doszło do fizycznego urazu to z dużym prawdopodobieństwem przyczyną bólu jest przetrenowanie, albo „przewianie”, bądź zaburzenia nerwicowe. Dolegliwość ta często „gości” u pływaków, kolarzy czy kulturystów.

W takiej sytuacji lekarze często zalecają stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz poświęcenie czasu na regenerację i fizyczny odpoczynek organizmu. Nim jednak zaczniesz samodzielnie się leczyć, zasięgnij opinii medyka.

Warto też się zastanowić czy nawracający ból żeber nie ma swojej genezy w naszej psychice. Na nerwobóle często skarżą się osoby z zaburzeniami nerwicowymi lub depresją (!).

 

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
100%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%