Aktualnie czytasz:
„Niebezpieczny rowerzyści” pod lupą rządu w Wielkiej Brytanii
0

Brytyjski minister Jesse Norman informował o chęci walki z „niebezpiecznymi rowerzystami”. To część większego planu zmian zapoczątkowanego śmiertelnym wypadkiem z 2016 roku. Sprawcą był rowerzysta. 

W 2016 roku 20-letni Charlie Alliston jadący na ostrym kole śmiertelnie potrącił kobietę. Z braku prawnych możliwości, 20-latek został oskarżony o nieostrożną jazdę i otrzymał karę 18. miesięcy więzienia. 

Efektem była jasny komunikat Theresy May, która zarządziła przyglądnięcie się „niebezpiecznym rowerzystom” we wrześniu 2017 roku. Wtedy rząd odpowiedział, że weźmie sprawy w swoje ręce by chronić pieszych.

Tutaj statystyki są jednak nieprzychylne teorii o „niebezpiecznych rowerzystach”. Z 448 wypadków śmiertelnych z udziałem pierwszych tylko 3 spowodowali rowerzyści. 

Okazuje się, o czym tweetował w/w Jesse Norman, że prace nad zmianami w prawie nadal trwają. Mimo, że brak detali – sugeruje się, że zmiany miałyby dodać do kodeksu drogowego wykroczenia z udziałem rowerzystów, dzięki czemu przyszłe skazywanie ewentualnych sprawców miałoby być łatwiejsze.

Minister Norman skasował swój tweet po ogromnej fali krytyki ze strony środowisk rowerowych. 

Źródło: cyclingweekly.com

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%

Podziel się opinią

lub