Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Odchudzanie: Dieta 13 dniowa – wskazówki i założenia
0

Dieta trzynastodniowa to inna nazwa diety kopenhaskiej, która kilka lat temu biła rekordy popularności w Polsce. Pomimo jej skrajnie niezdrowych założeń wiele osób zdecydowało sie na przetestowanie trzynastodniowej głodówki.

Dieta trzynastodniowa opiera się o jadłospis, który dostarcza bardzo mało kalorii. Dziennie przyjmuje się ich około 600-800. Zwolennicy diety przekonują, ze dieta daje błyskawiczne efekty, jednak nie wspominają o jednym – można liczyć na błyskawiczny efekt jojo po zakończeniu diety.

Dieta trzynastodniowa zakłada spożywanie trzech posiłków dziennie. Przez większość dni na śniadanie przewidziana jest czarna kawa z cukrem. Następnym posiłkiem jest obiad, a następnie kolacja. Na te posiłki składają się najczęściej jajka, befsztyki, gotowana ryba, jogurt naturalny, sałata.

Dieta trzynastodniowa z pewnością przyniesie szybkie efekty. Przy tak niskiej podaży kalorii z pewnością utrata kilogramów będzie szybka. Warto jednak mieć świadomość, że dieta spowolni metabolizm i stracone kilogramy wrócą z nawiązką.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.