Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Odchudzanie: Jak schudnąć po ciąży – skuteczne sposoby na redukcję wagi
0

Oprócz troski o małego człowieka, to co najczęściej spędza sen z powiek młodym mamom są ich problemy z nadprogramowymi kilogramami, które pojawiły się w czasie ciąży. Jak się ich pozbyć w zdrowy i skuteczny sposób?

Przede wszystkim należy dać sobie czas. Dodatkowe kilogramy, które pojawiły się podczas oczekiwania na dziecko, często znikają same w ciągu kilku lub kilkunastu tygodni po porodzie. Jeśli nadwaga jest jednak znaczna i nie widać, by zanosiło się na jakieś samoistne zmiany, to warto rozważyć dietę redukcyjną. Nie należy jednak zapominać, że podczas karmienia dziecka piersią należy dbać o jakość przyjmowanych kalorii oraz o tym, że karmienie jest wysiłkiem dla organizmu młodej matki. Nie należy więc drastycznie ograniczać ilości spożywanych kalorii. W pierwszej kolejności należy poradzić się lekarza prowadzącego.

Dieta redukcyjna dla młodej matki powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Każdy posiłek powinien składać się z białka, węglowodanów oraz tłuszczów. Nie należy pomijać posiłków i pamiętać o regularnych odstępach czasu pomiędzy nimi. Warto w rozkład dnia włączyć także aktywność fizyczną. Szybkie spacery z wózkiem to przyjemność zarówno dla mamy, jak i samo zdrowie dla malucha.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.