Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Odchudzanie na rowerze: Jak wyszczuplić uda trenując na rowerze?
0

Smukłe uda to obsesja i marzenie wielu kobiet. Szukają ćwiczeń, które pomogą pozbyć im się tłuszczu z tego rejonu ciała i wysmuklić uda. Rower jest idealnym rodzajem aktywności fizycznej w takim przypadku. 

Należy jednak pamiętać, że nie istnieje coś takiego, jak spalanie miejscowe tłuszczu. Utrata tkanki tłuszczowej następuje na całym ciele. Robienie setek powtórzeń ćwiczenia na konkretną partię ciała nie gwarantuje, że stracimy tłuszcz akurat z niej. Aby więc wyszczuplić uda należy zastosować dietę redukcyjną połączoną z aktywnością fizyczną.

Trening na rowerze jest dobrym treningiem na nogi, w tym na uda, ale nie z tego względu, że pomoże spalić tłuszcz akurat w tych miejscach. Trenowanie na rowerze sprawi, że mięśnie nóg się wzmocnią, poprawią. Dzięki temu uda oraz całe nogi optycznie się wysmuklą, będą wyglądały na jędrniejsze. Skóra stanie się bardziej napięta, co również poprawi wygląd nóg. Najkorzystniejszy jest trening na rowerze, który spowoduje spory wysiłek mięśni ud i nóg. Osiągniemy to podczas wjeżdżania pod górki oraz podczas szybkiego pedałowania na płaskim terenie.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
17%
Interesujące
17%
heh...
50%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
17%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.