Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Odchudzanie: Skuteczne ćwiczenia cardio na brzuch
0

Problem zbyt okazałego brzuszka dotyczy wielu z nas. Wszyscy szukamy skutecznych sposobów na zrzucenie zbędnych centymetrów w pasie i wyrzeźbienie mięśni, którymi można się będzie pochwalić podczas lata.

W pierwszej kolejności warto oczywiście zacząć od diety redukcyjnej, ponieważ przy odchudzaniu brzucha – jak przy każdym innym odchudzaniu – ważne jest zgubienie tkanki tłuszczowej. Dieta jest podstawą, a ćwiczenia jedynie jej uzupełnieniem. Specjaliści szacują, że w dobrze dobranym jadłospisie leży 70% powodzenia na zdobycie upragnionej figury. Niemniej jednak ćwiczenia są bardzo ważne i nie należy o nich zapominać.

Skuteczne są ćwiczenia cardio na brzuch. Trening cardio to trening zwiększający ogólną wytrzymałość organizmu, polegający na wykonywaniu ćwiczeń, które podnoszą tętno i utrzymują je na wysokim poziomie. Z ćwiczeń cardio na brzuch na pierwszym miejscu wymienia się bieganie. Dlaczego nie intensywne brzuszki? Bo ćwiczenie lokalnych mięśni nie sprawi, że utracimy zbędne kilogramy jedynie w ich okolicach.

Już po kilku tygodniach intensywnego cardio dostrzec możesz  znaczące efekty. Jeśli bieganie powoduje ból stawów, wtedy warto zastąpić je ćwiczeniami na orbitreku lub rowerze stacjonarnym.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.