Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Posiłki okołotreningowe: Kolacja po treningu – co najlepiej jeść?
0

Posiłki okołotreningowe to przydatna rzecz w utrzymaniu zgranej sylwetki oraz w osiągnięciu zamierzonych efektów, niezależnie czy należy do nich przyrost masy czy jej redukcja.

Trening wykonywany po pracy, późnym popołudniem, wiąże się z tym, że ostatnim posiłkiem po nim jest kolacja. Co więc jeść, by nie zaprzepaścić efektów treningu? Specjaliści wskazują, że na posiłki spożywane po zakończonym treningu najlepsze są węglowodany proste, czyli te które dostarczą szybkiego zastrzyku energii, która pozwoli się mięśniom zregenerować.

Jednakże w przypadku kolacji po treningu należy również wziąć pod uwagę to, że niedługo przed pójściem spać powinno przyjąć się posiłek lekkostrawny, niekoniecznie przeładowany węglowodanami. Dlatego też w przypadku kolacji potreningowej dobrze jest sięgnąć po pełnowartościowe biało połączone z dobrej jakości węglowodanami prostymi. Można więc przygotować omlet z jaj z dodatkiem banana lub sałatkę z piersią kurczaka lub indyka z dodatkiem niewielkiej ilości białego makaronu.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.

Podziel się opinią

lub