Wideo
Aktualnie czytasz:
Postanowienia noworoczne 2018: Sport i odchudzanie. Jak wytrwać?
0

Postanowienia noworoczne są niezwykle trudne w realizacji. Dlaczego? Przez zbyt wygórowane oczekiwania i cele. Kluczem jest realna ocena naszych możliwości. Tylko w tej sytuacji damy radę wytrwać w postanowieniach. Choć i tak łatwo nie będzie. Dziś w punktach pomogę przemóc się i zrealizować marzenia.

  1. Mierz siły na zamiary. Nie schudniesz 10 kilogramów w miesiąc. Pierwszych efektów nie zobaczysz po tygodniu, ani dwóch. Odchudzanie to proces długotrwały i wymagający konsekwencji. Rezultatów oczekuj dopiero po miesiącu regularnych wizyt w klubie utrzymując przez cały ten czas reżim na talerzu.
  2. Nie myśl o tym co myślą inni. Wiem, że frustrujące może być oglądanie na bieżni obok ludzi o pięknych taliach i ładnie wycieniowanych mięśniach. Jednak każdy kiedyś zaczynał. Nigdy nie myśl, że jesteś gorszy(a).
  3. Nie przesadzaj! Pierwszego dnia nie przebiegniesz 5 kilometrów, ani nie zrobisz pełnego atlasu ćwiczeń obwodowych. To najszybsza droga do sportowej urazy. Zaczynaj powoli i progresywnie, bo nazajutrz nie będziesz w stanie wstać z łóżka. Powoli!
  4. Zadbaj o motywację decydując się na trenera personalnego. Jeśli sytuacja finansowa Tobie na to pozwala to skorzystaj z pomocy specjalisty. Po pierwsze ochroni Ciebie przed kontuzją, po drugie dopilnuje realizacji celu.
  5. Nie myśl o postanowieniu jako „noworocznym”. Tutaj data nie ma znaczenia. Zacznij tu i teraz. Zmień swoje myślenie, przyzwyczajenia i wyjdź ze swojej strefy komfortu. Nie pożałujesz.
Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%