Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Potrzebujesz energii podczas treningu? Zjedz banana!
0

Prawidłowe odżywianie okołotreningowe to klucz do efektywnego wykorzystania energii osoby aktywnej fizycznie. Od posiłków spożywanych przed i po treningu zależy jego jakość, jak również jego efekty.

Zasada dotycząca posiłków okołotreningoeych jest prosta. Specjaliści przekonują, że przed treningiem osoby ćwiczące powinny sięgnąć po węglowodany złożone. Stopniowo uwalniają one energię przez kilka kolejnych godzin, dlatego też podczas treningu organizm ma z czego korzystać. Węglowodany złożone spożyte przed posiłkiem gwarantują, że nie doświadczymy nagłego spadku formy podczas aktywności fizycznej. Po treningu natomiast dobrze jest sięgnąć po węglowodany proste. Dostarczają one organizmowi szybkiego zastrzyku energii, która odbuduje zapasy glikogenu w mięśniach, które zostały uszczuplone podczas ćwiczeń.

Jeżeli zapomnieliście o posiłku przez treningiem lub nie mieliście na niego czasu, to warto bezpośrednio przed nim sięgnąć po banana. Choć jest węglowodanem prostym to szybkie źródło energii, która pozwoli na efektywny trening.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
67%
Interesujące
33%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.

Podziel się opinią

lub