Testy
Aktualnie czytasz:
Siodełko szosowe Specialized Power Expert, opinie: Czy warto kupić?
Warte polecenia
0

Siodełko Specialized Power Expert to koszt około 500 – 600 PLN. Wielu z was zastanawia się w tym momencie skąd taka cena? Co tej produkt może zaoferować, abyśmy byli skłonni tak głęboko sięgnąć do swojej kieszeni?

W pierwszej kolejności trzeba zaznaczyć, iż jest to siodełko dedykowane zarówno profesjonalistom, jak również zaawansowanym amatorom, dla których istotne są osiągi, komfort, zdrowie, obniżenie masy roweru oraz desing.

27116-150_sddl_power-expert_blk_top_lSeria Specialized Power Expert wyróżnia się dużym naciskiem na optymalizację przepływu krwi podczas jazdy. Musisz wiedzieć, że bardzo często ograniczenie krążenia w okolicach intymnych jest odpowiedzialne za ból oraz drętwienie. Testowane siodełko wyróżnia się bardzo szerokim i długim kanałem, który został zaprojektowany w oparciu o liczne badania w laboratoriach Specialized.

Po niemal 1000 km testów muszę stwierdzić, iż faktycznie Power Expert jest bardzo komfortowym siodłem podczas długich treningów na szosie i rowerze czasowym. Zarówno w dolnym, jak i górnym chwycie efekt drętwienia jest zminimalizowany, a ból pojawia się o wiele później, niż w przypadku innych, sprawdzanych przeze mnie siodełek tego segmentu. Mam poczucie, że geometria jest naprawdę bardzo przemyślana i stworzona z myślą o wrażliwych pośladkach oraz osobach o dużej masie.

img_3638Wyściółka w nomenklaturze Specialized należy do dość twardych, jednak o bardzo dużej gęstości. Paradoksalnie w moim przypadku jest to rozwiązanie optymalne, minimalizujące efekt „tonięcia” i powstawania obtarć. Amortyzacja również jest na bardzo dobrym poziomie. Podczas jazdy po nierównym asfalcie wyczuwalna jest wyraźna sprężystość siodełka. Jednak to nie tylko zasługa wyścielenia, ale także karbonowej podstawy, która wyraźnie pracuje podczas jazdy.

Zastosowanie włókna węglowego ma wpływ także na masę Specialized Power Expert. Nie należy przy tej okazji zapomnieć o tytanowych prętach. Całość składa się na bardzo dobry wynik 233-238 gramów w zależności od rozmiaru.

Specialized Power Expert to także moim zdaniem bardzo dobry, profesjonalny design. Siodełko dobrze się prezentuje we wszystkich odmianach kolorystycznych. Uważałbym jedynie na wariant biały, który wymaga bardzo częstej pielęgnacji. Porowata faktura wyściółki sprawia, że niezwykle ciężko usunąć z niej wszelkie ślady smaru.

 

Zobacz także:
Szczegóły
Cena

500-600 PLN

Plusy

Wysoki komfort
Duży kanał środkowy dla polepszenia krążenia
Dużej gęstości wyścielenie
Karbonowa podstawa
Tytanowe pręty
Niska masa
Dobra amortyzacja
Design

Minusy

Podatność na zabrudzenia

Opinie
Ocena Redakcji
Ocena Użytkowników
Oceń tutaj
Design
Jakość
Cena do jakości
Ocena ogólna
Ocena Redakcji
Ocena Użytkowników
33 Oceny
Już oceniłeś, dziękujemy!
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
80%
Interesujące
20%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%

Podziel się opinią

lub
Design
Jakość
Cena do jakości
Ocena ogólna